Ako si vieme pomôcť i sami

Áno, mať dôveru vo svojom ošetrujúcom lekárovi i v liečbe, ktorá nám bola predpísaná je skvelé. Ale zdravie nie je samozrejmosťou a keď si všimneme spoločný menovateľ ľudí, ktorí sa cítia dobre je ním dozaista zdravý životný štýl.

Slovné spojenie, pod ktorým si mnohí z nás pomyslia, že je to trend dnešnej doby. Ale nie je tomu tak. Aj naši predkovia žili omnoho zdravšie ako my. Jedli oveľa nutrične vyváženejšie potraviny, ktoré si dokonca i sami pestovali .

Pomôcť si vieme i sami. Nenadarmo sa hovorí, že človek si je sám sebe najlepším doktorom. Osoby trpiace nevyliečiteľným ochorením Skleróza multiplex by si mali servírovať na tanier potraviny, ktoré ich telo potrebuje.

V rebríčku blahodárnych potravín sa nachádzajú tieto: ryby (losos, tuniak, makrela, pstruh, slede, sardinky) a rybí olej, vláknina (celozrnné produkty, ľanové semiačka), najmä tmavozelená zelenina (brokolica, špenát, šalát, kapusta) , ovocie (sušené slivky, čerešne, višne, čučoriedky), chudé mäso, sójové výrobky (tofu), olivový olej a potraviny obsahujúce zinok (šošovica, hrášok, tekvicové jadierka, celé zrná, sezamové semienka) , potraviny obsahujúce polyfenoly (červené víno, káva, zelený čaj, kurkuma , orechy, jablko, grep, paradajka, červený melón a citrusy, potraviny obsahujúce vitamíny B6 ( semená a orechy, losos, kuracie mäso, sladké zemiaky, banány, avokádo a špenát) a B12 (sardinky, losos, treska, vajcia, kuracie mäso, morské riasy).

Možno ste už počuli o zázračnom vyliečení lekárky Dr. Terry Wahlsovej. Dokázala to jednoduchým prechodom na stravu doby kamennej. Zistila, že náš mozog potrebuje na tvorbu myelínu (hmoty, ktorá obaluje nervy), vitamíny B1, B9, B12, omega 3 mastné kyseliny a jód a mitochondrie, ktoré dodávajú bunkám energiu si pýtajú vitamíny B, síru a antioxidanty.

Doktorku doslova postavila z vozíka strava!

Sústreďuje sa na tieto potraviny:

Veľa veľa veľa čerstvej zeleniny, šalátov a ovocia. Konzumuje najmä zelenú zeleninu, zeleninu bohatú na síru (kapustovitá zelenina) a pestré ovocie kvôli antioxidantom. Vysokohodnotné mäso z domáceho chovu, divoko lovené ryby a morské riasy. Úplne vylúčila zo svojho jedálnička obilné a mliečne výrobky a hotové jedlá (polotovary).

Rovnako neuveriteľný príbeh čítam v knihe od MUDr. Ulricha Strunza – Zázrak vyliečenia, o mladej pacientke liečiacej sa na sklerózu multiplex, ktorá vďaka KETOGÉNNEJ strave a výživovým doplnkom odhodila palicu a začala behať a robiť turistiku!

Strava je hnacím motorom pre našu schránku, to, čo jej natankujeme, taký výkon potom podáva. Ruka v ruke so stravou ide aj pohyb, ktorému sa podrobnejšie budem venovať v ďalšom blogu.

Tak teda na zdravie si skúste pri najbližšej príležitosti pripiť s pohárom kvalitnej šťavy z ovocia a zeleniny a verím, že uvidíte, že Vaše telo sa Vám za to poďakuje.

Pridaj komentár