Super liek s názvom stonkový zeler

Či už máte nejaký zdravotný problém alebo práve naopak sa staráte o svoje zdravie najlepšie ako sa dá, aby ste si ho chránili , tak určite bez výhovoriek siahnite pri najbližšom nákupe v potravinách po stonkovom zeleri.

Len nedávno ako sme zverejnili naše plány s transplantáciou kmeňových buniek, mi prišlo množstvo povzbudivých správ ale i odporúčaní. Jedno z nich ma natoľko dostalo, že som ihneď hodila do googlu knihu s názvom – Štáva z řapíkatého celeru – (slovenská verzia bola vypredaná) a objednala som si ju.

Nenápadná zelenina z dlhých stoniek v sebe ukrýva veľké bohatstvo. Ešte som ani z ďaleka nedočítala knihu a už každý večer hádžem stonky zeleru do odšťavovača a ráno nalačno tento čisto zelerový džús pijem.

Prečo práve zeler? Zelerová šťava spúšťa čistenie telesných systémov v priebehu ktorého sodíkové zoskupenie soli zabíja patogény ako sú škodlivé baktérie, kvasinky, toxické huby, vírusy a vylučuje ich toxický odpad z tela. (z kože, obličiek a čriev). Odporúča sa začať piť 480 ml čistej zelerovej šťavy nalačno a v prípade ťažších zdravotných stavoch postupne pridávať až do 960 – 1920 ml /deň. Šťava sa pije čistá čerstvá a v žiadnom prípade neriedená s vodou. Medzi pitím, jedením a zelerovou šťavou musí byť časový odstup 15-30min, aby liečivé účinky zeleru mohli robiť to, čo majú.

Takisto Anthony William autor knihy “Štáva z řapíkatého celeru radí, doobeda nejesť žiadne tuky počas tejto kúry . V rátane vajec, orieškov, rastlinných olejov, mlieka, mäsa a dokonca ani užívať kapsle s rybím tukom. Do zoznamu nevhodných potravín, ktoré slúžia ako zdroj potravy pre vírusy a baktérie patria: vajcia, mliečne výrobky, lepok, ocot, sója, kukurica a bravčové mäso a výrobky z neho. Pokiaľ dodržíte tieto rady, veľmi tým podporíte prácu zelerovej šťavy v liečení vašich zdravotných problémov. Vaše črevá začnú lepšie fungovať a krv sa očistí od tukov a jedov.

Ďalej odporúča znížiť príjem tukov na jedenkrát za deň a to i tých zdravých. Odporúča jesť najmä čisté(zdravé) sacharidy a to sú čerstvé ovocie, zemiaky, bataty, tekvicu, ovsenú kašu a najmä listovú zeleninu v podobe rôznych šalátov.

A čo všetko táto odšťavená bylina/zelenina lieči? Zoznam chorôb bude naozaj dlhý. Tento prírodný liek lieči asi všetky zdravotné neduhy a tými sú: Alzheimerová choroba, demencia, problémy s pamäťou, Amyotrofická laterálna skleróza, autoimunitné kožné ochorenia(ekzém, lupienka, Lupus, Vitiligo), autoimunitné ochorenia, chronický únavový syndróm, Reuma, Skleróza multiplex, migréna, artritída a bolesť kĺbov, búšenie srdca a arytmia, diabetes, emočné choroby (úzkosť, strach, výkyvy nálad, pocity viny, smútok, bipolárna porucha, depresie), hyperaktívny močový mechúr, vysoký krvný tlak, lámavé nechty a nechtová pleseň, obličkové ochorenia a obličkové kamene, metabolické poruchy, nadúvanie, nočné potenie a kolísanie telesnej teploty, nespavosť, neurologické symptómy (napätie v hrudi, tras rúk, kŕče, svalová slabosť, mravčenie a necitlivosť, syndróm nekľudných nôh, slabosť končatín, bolesti), neustály pocit hladu, obsedantno kompulzívna porucha, očné ochorenia, poruchy reprodukčného systému ( neplodnosť, menopauza, HPV vírus, myómy, cysty,), choroby štítnej žľazy, Parkinsonova choroba, problémy s rovnováhou, rakovina, akné, streptokokové ochorenia, studené ruky a nohy, únava, vysoká hladina cholesterolu, vypadávanie vlasov, suchá koža, zápcha, stratenie libida.

Či si už chcete pomôcť so svojimi zdravotnými problémami, alebo zaradíte tento zelený zelerový džús do svojej rannej rutiny pred raňajkami kvôli zdravému životnému štýlu, jeho prínosy si najlepšie odskúšate sami na sebe. Pravdou však je, že keď sa človek začne viac počúvať (nastaví si hlavu na pozitívnu vlnu) , dopraje si zdravú stravu a pohyb je na dobrej ceste uzdravovať sa.

Pridaj komentár