Výzva – aby jedlo bolo naše palivo

Častokrát si kladiem otázku, keď si pripravím zdravé raňajky, obed či akékoľvek jedlo počas dňa, ktoré je zdravé, nutrične bohaté a ešte k tomu aj chutné prečo to nerobím stále a nevypestujem si z toho návyk. Mávame veľa zlozvykov ako je fajčenie, pitie alkoholu, vyjedanie sladkostí odmena fastfoodom ale čo tak si vypestovať zdravý návyk?

Teraz, keď máme obdobie dlhých teplých dní je to ideálna možnosť začať a zotrvať. V stánkoch na dedinách ale i v mestách nájdeme tety, ktoré predávajú sezónne ovocie a zeleninu. Sama som si povedala, že cez týždeň sa cestou z práce zastavím v jednom takom stánku a zásobím sa čerstvými plodmi. Je to paráda, pretože keď si kúpite zrelé ovocie a zeleninu od lokálnych pestovateľov, nielenže krásne vonia ale tým, že máte doma čerstvé potraviny, máte ich pod nosom a nahradíte nimi e-čkové dlhotrvácne potraviny bez výživy po ktorých siahame keď máme vlčí hlad a nemáme čas a energiu na prípravu výživnej stravy.

Rozhodla som sa, musím sa priznať nie prvýkrát ale asi milión päťstý, že si budem pripravovať zdravé jedlá, pretože mi nie len chutia ale mám po nich veľa energie, krajšiu pleť, väčšiu chuť cvičiť a hýbať sa ale robím tým aj veľa pre svoje zdravie a podporujem ním nervovú sústavu a tým vytesňujem sklerózu multiplex.

Napríklad dnes som si na raňajky v práci pripravila biely jogurt so živou kultúrou, nasypala doň kešu oriešky, pohánkové vločky, sušené brusnice a čerstvú marhuľu a bolo to skvelé a čo je výhodou hneď po dojedení som namiesto únavy, ktorú pociťujem po sladkostiach, (ktoré úprimne veľmi ľúbim a snažím sa im odolávať), pocítila príliv energie na napísanie tohto článku a namotivovanie Vás až do toho idete spolu so mnou! Veď v jednote je sila, tak urobte niečo pre seba a svoje zdravie, budete sa nie len cítiť lepšie, ale budete na seba aj oprávnene hrdí.

Na našich sociálnych sieťach Krôčik vpred – facebook a instragram vložte hešteg (píš ako počuješ :D) #jemzdravo a označte náš @krocikvpred a tým sa vzájomne podporíme a inšpirujeme sa v zaujímavých chutiach a receptoch.

A ak vydržíme, nebudeme sa pýšiť len letnou postavičkou ale aj zdravým telom a duchom po celý rok alebo i celý život. Tak poďme spolu jesť na zdravie.

Pridaj komentár